STIG "SLAS" CLAESSON illustration

404660

STIG "SLAS" CLAESSON (1928-2008): Illustration till "Petter och Lisa", Kvinna i turkos klänning, signerad och daterad Stig Claesson 75, pastell/krita på smörpapper, bladmått 42x59

Oramad, gulnader och smärre hanteringsveck i marginalen

STIG

Budhistorik (9 bud)
2734291
950
2734290
900
2734289
850
2734288
2734287
750

Slutpris SEK:
950
91 EUR, 107 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.