Bordspendyl brons

404645

BORDSPENDYL, 1800-talets andra hälft, bronsfodral med urtavla och detaljer i porslin, slagfunktion, urverket märkt Hy Marc, Paris, numrerat 51834, höjd 41 cm, länd 40 cm, nyckel och pendel finns

Ej funktionstestad. Slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel hämtas i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 7

Bordspendyl brons

Budhistorik (16 bud)
2735756
2 400
2735492
2735367
2735491
1 900
2735367
1 800

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.