Uppläggningsfat 1700-tal Kina

404392

UPPLÄGGNINGSFAT, 3 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, längd ca 32-35 cm

Smärre nagg och glasyrbortfall

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Uppläggningsfat 1700-tal Kina

Budhistorik (10 bud)
2734417
2 400
2731944
2731943
2731942
950
2730766
650

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.