Ljuskrona

404360

LJUSKRONA, med prismor, oscariansk, för 12 ljus, stomme i förgylld mässing med genombruten dekor, behängd med olikslipade prismor diameter ca 62, höjd 80 cm

Senare elektrifierad, smärre lagning/komplettering, möjligen saknas enstaka prismor

Belysning, Ljuskronor

Rum 21

Ljuskrona

Budhistorik (23 bud)
2738179
6 800
2738136
6 600
2738178
6 600
2738136
6 400
2738177
6 200

Slutpris SEK:
6 800
651 EUR, 765 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.