Bokhylla Ikeas 1700-talsserie

 
 
 
Auktionsnr
404342
 
Beskrivning

IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerad, höjd ca 221, 100x28 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Omlackerad, kortad ca 2 cm, obetydligt slitage
 
Kategorier
Möbler
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
 
 
 
Föregående bildNästa bild
Bokhylla Ikeas 1700-talsserie
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
Budhistorik (25 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
2733603
2016-09-09 21:28:16
7 600
2733506
2016-09-09 20:44:30
7 400
2733601
2016-09-09 21:28:06
7 200
2733506
2016-09-09 20:44:30
7 000
2733499
2016-09-09 20:42:49
6 800
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2016-09-09 kl 21:31
Slutpris SEK:
7 600
728 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online