Ljuskrona, 1900-tal

404213

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, olikslipade prismor, stomme i mässing, sex ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 80, diameter ca 58 cm

Slitage, extra prismor medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona, 1900-tal

Budhistorik (37 bud)
2733468
4 200
2733466
2723947
3 800
2723947
3 600
2723678
3 400

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.