Lagerlöf: Gösta Berlings saga 1959

404205

MED SIGNERAD ORIGINALLITOGRAFI. LAGERLÖF, SELMA. Gösta Berlings saga. Stockholm 1959.
4:o. 1 signerad färglitografi, inklistrade kolorerade planscher o.a. ill. Hilding Linnqvist.
Oskuren i originalomslag, gulnad rygg. Pbdkassett. Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade o. av konstnären signerade ex., detta nummer 173.

Se text

Böcker/Kartor, Skönlitteratur

Budhistorik (7 bud)
2742270
600
2742237
550
2739807
500
2742236
500
2739807
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.