Siri berg

404080

SIRI BERG (Sverige/USA, född 1921): # 693, signerad Siri Berg, collage/japansk blocktrycksteknik, bladmått 29x45 cm, bildmått 12,5x25 cm

PROVENIENS: The Kreab Collection

Etikett på baksidan: This original, one of a kind, numbered "Collage" is made out of the artist´s Japanese wood block prints

Plexiglas med kantskada

Fack 5

Siri berg

Budhistorik (21 bud)
2732123
1 600
2732122
2732121
1 400
2732119
1 300
2732117

Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.