Richard Mortensen färgserigrafi

 
 
 
Auktionsnr
403926
 
Beskrivning

RICHARD MORTENSEN (Danmark, 1910-1994): Komposition, signerad Mortensen 11/200, färgserigrafi, 27x20 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm


 
Kategorier
Konst, Grafik
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Fack 14
 
 
 
Richard Mortensen färgserigrafi
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (15 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
2729628
2016-09-07 21:26:22
2 800
2718022
2016-09-03 09:41:16
2 600
2729627
2016-09-07 21:26:01
2 400
2718022
2016-09-03 09:41:16
2 200
2713571
2016-09-01 15:40:43
2 000
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2016-09-07 kl 21:30
Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:
1 000

Föremålet omfattas av Följerätt/Droit de suite

 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online