Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer

 
 
 
Auktionsnr
403911
 
Beskrivning

PETER FREUDENTHAL (född 1938): Två skulpturer, signerade i blyerts under basen, bemålat trä, vardera 12x8,5x5 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm


 
Kategorier
Konst, Skulpturer
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
 
 
 
Föregående bildNästa bild
Peter Freudenthal 2 bemålade träskulpturer
Klicka för att förstora bilden
 
 
Budhistorik (7 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
2729563
2016-09-07 21:06:45
650
2711578
2016-08-31 19:39:29
600
2711352
2016-08-31 17:43:04
550
2711352
2016-08-31 17:43:04
450
2711220
2016-08-31 16:37:21
400
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2016-09-07 kl 21:17
Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:
1 200

Föremålet omfattas av Följerätt/Droit de suite

 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online