Kandelabrar 1800-tal

403899

KANDELABRAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, Frankrike, delvis förgylld och patinerad brons, för 6 ljus vardera, parställda keruber uppbärandes ymnighetshorn med blomster ståendes på postament av ljus marmor, höjd ca 65 cm

Diverse, Belysning

Kundcenter

Kandelabrar 1800-tal

Budhistorik (29 bud)
2730862
33 000
2730860
32 000
2730857
31 000
2730853
30 000
2730851
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 161 EUR, 3 713 USD
Utropspris SEK:
22 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.