Tekanna

403883

TEKANNA, tillverkad av Bow England, 1700-talets mitt, porslin med reliefdekor bl a i form av ansikte, märkt i botten, höjd ca 10 cm

Smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 12

Tekanna

Budhistorik (33 bud)
2730676
4 600
2730673
4 400
2730667
4 200
2730672
4 200
2730667

Slutpris SEK:
4 600
441 EUR, 518 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.