Edo Murtic mapp med 6 färglitografier

403795

EDO MURTIC (Kroatien, 1921-2004), "8 Litografija", 1959, mapp med 6 av ursprungligen 8 färglitografier, signerade och numrerade 160/200, bladstorlek 49x35 cm

Något gulnade, smärre hanteringsveck

Rum 9

Budhistorik (4 bud)

2729428
2729427
2729426
500
2721966

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.