Amalia Årfelt oljemålning

403785

AMALIA ÅRFELT (född 1969), Måltid vid stranden, signerad Amalia Årfelt, olja på duk, ca 94 x 100 cm

PROVENIENS: Kooperativa förbundet, som i samband med förbundets 100-årsjubileum 1999 bjöd in 15 unga konstnärer till utställningen Aptitretare. Förbundet köpte samtliga utställda verk som sedan dess har hängt i förbundets lokaler. Utställningskatalog medföljer.

Fack 43

Amalia Årfelt oljemålning

Budhistorik (16 bud)
2734875
2734872
3 800
2734868
3 600
2734870
3 400
2734868
3 200

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.