Mats Lydén oljemålning

403780

MATS LYDÈN (född 1952), Skörden, signerad M Lydén, olja på pannå, ca 75 x 94 cm

PROVENIENS: Kooperativa förbundet, som i samband med förbundets 100-årsjubileum 1999 bjöd in 15 unga konstnärer till utställningen Aptitretare. Förbundet köpte samtliga utställda verk som sedan dess har hängt i förbundets lokaler. Utställningskatalog medföljer.

Mats Lydén oljemålning

Budhistorik (17 bud)
2735153
3 200
2735163
2735153
2 800
2735160
2 600
2735153
2 400

Slutpris SEK:
3 200
307 EUR, 360 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.