Affisch Auguste Herbin / Galerie Denise René

 
 
 
Auktionsnr
403728
 
Beskrivning

AUGUSTE HERBIN, utställningsaffisch Galerie Denise René, Paris, färgserigrafi, 118x76 cm, tryckt av Atelier Arcay, ramad - saknar glas
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm


 
Kondition
Ytskador, missfärgningar
 
Kategorier
Konst, Grafik
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 9
 
 
 
Affisch Auguste Herbin / Galerie Denise René
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (1 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
2728222
2016-09-07 12:36:58
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2016-09-07 kl 19:54
Slutpris SEK:
300
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
1 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online