Bergère 1700-talets andra hälft

403676

BERGÈRE, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, sitthöjd 33, total höjd 74 cm

Omarbetad från snurrfunktion, senare ben, slitage, dekorskador, klädseln med omfattande skador

Rum 22

Budhistorik (17 bud)
2736563
17 000
2734786
16 500
2734786
11 000
2734144
10 500
2733726
10 000

Slutpris SEK:
17 000
1 712 EUR, 1 945 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.