6 kolorerade gravyrer Suecia Antiqua bl.a. Tessin

403596

GRAVYRER UR DAHLBERG. 7 kolorerade graverade planscher ur Erik Dahlberg, Suecia Antiqua et Hodierna, tidigt 1700 -tal. Tessinska palatset, Wrede, Noor, Hörningsholm, Hässelby, Hesslebyholm och Ullsunda.

Fläckar, veck, lagningar i marginal, 2 med ny marginal

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Grafik

Budhistorik (12 bud)
2726447
2730070
2726447
950
2729621
900
2726447
850

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.