Gerda Höglund tillskriven porträtt

403521

GERDA HÖGLUND tillskriven (1878-1973): Porträtt, olja på duk, ca 91x73 cm
PROVENIENS: Förvärvad från konstnärinnans sonson på 1970-talet.

Smärre färgbortfall.

Konst, Äldre måleri

Fack 34

Budhistorik (2 bud)

2727127
2708533

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.