Ägg Meji Japan emaljfärger på porslin

403514

ÄGG, porslin, Satsuma, Meji Japan, 1900-talets början, dekor i emaljfärger, 2 delad, kant i mässing, höjd 15 cm

Invändig lagning, kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (8 bud)
2727255
650
2727253
600
2727250
550
2727235
500
2727230
450

Slutpris SEK:
650
65 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.