Svensk sabel modell 1893

403487

SABEL, svensk, modell 1893, för manskap vid kavalleri, ink. balja i stål, stämplad Svalling HK GM (Livregementets husarer), längd med balja ca 113 cm

Visst slitage

Vapen/Medaljer

Svensk sabel modell 1893

Budhistorik (27 bud)
2727126
3 800
2727125
3 600
2727115
3 400
2727110
3 200
2727100

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.