Skål Brinjal

403401

SKÅL, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), "Brinjal", ristad dekor av blommor i grönt och gult, diameter ca 21 cm, höjd ca 7 cm

Slitage, sprickor, nagg

Orientaliskt, Porslin

Skål Brinjal

Budhistorik (5 bud)
2712479
2712381
2711235
2710024
2708474

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.