Ellen Trotzig oljemålning

403311

ELLEN TROTZIG (1878-1949): Motiv från Österlen, signerad och daterad Ellen Trotzig 1913, olja på duk, ca 121x136 cm

Färgbortfall

Rum 9

Ellen Trotzig oljemålning

Budhistorik (23 bud)
2743956
10 500
2743634
10 000
2743931
9 800
2743634
9 600
2743929
9 400

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.