Thersners litografier slott i Skåne

403300

SKÅNE. THERSNER, ULRIC, - THORA. (Ur Fordna och närvarande Sverige. Skånska utsigter. Stockholm 1816-23).

Tvär folio (360x480 mm, band, planscher ca 310x410 mm). Ca 25 st graverade eller litograferade planscher, inbundna i senare halvklotband.
Ej komplett

Vissa fläckar och skador. Några dubbletter.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk

Rum 13

Budhistorik (10 bud)
2742373
700
2742357
650
2742368
650
2742357
600
2742345
550

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.