Göran Folcker oljemålning

403292

GÖRAN FOLCKER (1920-2000): "Marin depå", signerad FOLCKER, olja på duk, ca 89x116 cm
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning nr 301, "Mångformad verklighet"

Smärre färgbortfall/märken, ngt vågig duk

Göran Folcker oljemålning

Budhistorik (8 bud)
2726504
6 400
2708711
6 200
2726498
6 000
2708711
5 200
2726494
5 000

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.