Förgyllda appliquer 1700-tal

403290

VÄGGAPPLIQUER, 1 par, 1700-tal, förgylld brons, rokoko, för två ljus vardera, dekor av putti, delvis genombruten dekor, total höjd ca 40 cm

Slitage, borrade hål efter eldragning

Belysning, Vägglampor, Metall, Diverse

Förgyllda appliquer 1700-tal

Budhistorik (17 bud)
2726713
10 500
2726718
10 500
2726713
10 000
2726714
9 800
2726713
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.