Rosenthal "Maria"

403252

ROSENTHAL, "Maria", servisdelar, 94 dlr, porslin, Tyskland, bestående av 18 tallrikar, Ø 24 cm; 11 tallrikar Ø 24 cm; 11 tallrikar Ø 17 cm; 12 djupa tallrikar Ø 21 cm; 12 soppskålar Ø 17 cm; 12 buljongkoppar Ø 14 cm med fat; 4 serveringsfat/-skålar i olka storlekar; 2 såsskålar; salt- och pepparkar, 2 mindre, 2 större ljusstakar; 1 kandelaber, 2 serveringsskålar, varav en med lock

Smärre slitage, enstaka nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Rosenthal

Budhistorik (22 bud)
2726452
5 800
2726451
5 600
2726448
5 400
2726446
5 200
2726443
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.