Skulptur gips

403200

SKULPTUR, 1800-talets andra hälft, i form av katt, polykromt bemålad gips, höjd ca 33 cm
HISTORIK: Enliigt uppgift Mälåkers Slott
KANNA, FIGURINER 2 st, porslin resp gips, 1900-talets andra hälft, höjd ca 19-29 cm

Skador, lagningar

Diverse

Monter 18

Skulptur gips

Budhistorik (7 bud)
2731376
600
2731363
550
2731264
500
2731264
450
2728333

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.