Uppläggningsfat Kina 1700-tal

403096

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonalt brätte, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, längd ca 37,5 cm

Smärre nagg och slitage

Orientaliskt, Porslin

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
2731025
900
2730960
850
2730949
2730765
750
2730491
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.