Axel Erdmann oljemålning

403043

AXEL ERDMANN (1873-1954): "Anna i fiskarhamnen",
signerad och daterad Ax. Erdmann Stockholm 1902, ā tergo med påskrift "Doktor Erik Stridsberg / Nybrogatan", olja på pannå, ca 42x35 cm

Konst, Äldre måleri

Fack 24

Axel Erdmann oljemålning

Budhistorik (10 bud)
2721153
2720775
1 400
2720774
1 300
2720285
2719335
550

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.