Vas Edward Hald

403019

EDWARD HALD, vas, Orrefors, Fiskgraal, dekor av fiskar och sjöväxter i grönt, signerad ORREFORS 1942 Graal nr 1114 Edward Hald, höjd ca 21 cm

Smärre repor

Glas, Övrigt glas

Vas Edward Hald

Budhistorik (13 bud)
2723059
5 800
2723037
5 600
2723035
5 400
2723029
5 200
2719353
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.