Salongsgrupp Karl-Johan stil 8 delar

402987

SALONGSGRUPP, 8 dlr, Karl Johan-stil, 1900-talets första hälft, mahognyfanér, bestående av soffa, 2 karmstolar med fast sits, sadelgjord, 4 stolar med fast sits, sadelgjord, klaffbord med utdragbar låda med nyckel, bordsben försedda med tassar, soffans mått höjd ca 90, längd ca 215x78, sitthöjd ca 45, karmstolarnas mått höjd ca 90, 59,5x46,5, sitthöjd ca 47, stolarnas mått höjd ca 86, 44x38,5, sitthöjd ca 45, klaffbordets mått höjd ca 75, 86,5-123,5x64,5 cm

Bruksslitage på samtliga möbler. Faneravslag på bordets ena klaff och på bordsben. Ena stol har kaffefläckar på sits.

Rum 3

Budhistorik (20 bud)
2720970
2720973
1 900
2720970
1 800
2720972
1 700
2720970
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.