Karusellbord

402949

KARUSELLBORD, 1900-talets mitt, pelarunderrede i betsad bok, skiva i mahogny med läderinläggning, sarg med 2 lådor och 2 blindlådor, handtag och hjultrissor i mässing, höjd ca 70, diameter 100 cm

Bruksslitage, senare läder

Karusellbord

Budhistorik (9 bud)
2720699
3 200
2720620
2720697
2720620
2 800
2720218
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.