Stolar rokoko

402913

STOLAR, 4 st, 1700-tal, Lindomearbeten i rokoko, skuren dekor av bl a rocailler och ball-and-claw, stoppade sitsar i blommig klädsel, sitthöjd ca 45 cm

Renoverade, senare bemålning, lagningar

Rum 5

Stolar rokoko

Budhistorik (18 bud)
2723730
9 200
2723721
9 000
2723720
8 800
2723719
8 600
2723718
8 400

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.