INGER EKDAHL

402737

INGER EKDAHL (1922-2013): Skisser (4) samt utställningskatalog Moderna Museet "Rörelse i konsten 1961", osignerade, varav ett blad märkt 1966 och ett märkt 1967 på baksidan, blandteknik på papper, ca 29x22 - 45x29 cm
PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, oramade

Konst, Teckningar

Rum 9

INGER EKDAHL
Budhistorik (7 bud)
2724089
550
2712418
500
2708484
450
2712417
450
2708484

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.