Japanskt träsnitt

402629

UTAGAWA KUNISADA (Toyokuni III), 1786-1864: triptyk, skådespelare, utgivare Yamamoto Heikichi, censturstämplar Kimugara Fusajiro/Yoshimura Gentaro 1843-46, signerad Toyokuni ga, träsnitt, 37x74 cm; oramade

Fläckar, småhål, marginalskador

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Japanskt träsnitt

Budhistorik (14 bud)
2716823
1 400
2716802
1 300
2716240
2716039
2716209

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.