Hörnskåp

402622

HÖRNSKÅP med vitrinöverdel, rokoko, kineserande gulddekor, välvda dörrar med spröjsade glas, invändigt med hyllplan, höjd ca 248, 146x85 cm
PROVENIENS: Enligt påskrift Frösvidal säteri Kilsbergen Närke

Ställvis färgbortfall och slitage, senare dekor

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att hämta i Utlämningen

Hörnskåp

Budhistorik (21 bud)
2721104
28 000
2721103
27 000
2721101
26 000
2721093
25 000
2721092
24 000

Slutpris SEK:
28 000
2 820 EUR, 3 203 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.