Väggpendyl Anders Rundelius

402609

VÄGGPENDYL, 1700-tal, gustaviansk, urtavlan märkt A Rundelius Stockholm, (Anders Rundelius 1746-1809), förgylld, skuren dekor, medaljong i vitt och blått, vit urtavla med arabiska siffror, höjd ca 88, 52x12 cm, pendel och nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Smärre skador

Klockor/Ur

Rum 16

Väggpendyl Anders Rundelius

Budhistorik (12 bud)
2715465
5 600
2714960
5 400
2709013
5 200
2714959
5 000
2709013
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.