Äldre böcker 1700-1800-tal

402510

BÖCKER, ÄLDRE, 1700-1800-tal, bl.a. historia, memoarer mm., bl.a. Lünig, Literae procerum Europae, 1712 (2 delar av 3), (Fredrik II), Recueil des Oeuvers du philosophie de Sans-Souci, I-III, 1762, bl.a. böcker ur Carl Gustaf von Liewens bibliotek och Björnstierna,
Samtida skinnband, hfrbd och häften.

Vissa skador och defekter, delvis nötta band

Böcker/Kartor, Historia

Rum 11

Äldre böcker 1700-1800-tal

Budhistorik (22 bud)
2730452
2727313
2 800
2727735
2 800
2727313
2 600
2721754
2 400

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.