Birger Halling oljemålning

402477

BIRGER HALLING (1907-1996): "Lek med Lille herr Appel", monogramsignerad BH samt med påskrift atergo "Lek med Karel Appel 1976 (Pelikan) 1982", olja på pannå, ca 72x61 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

Rum 10

Birger Halling oljemålning

Budhistorik (22 bud)
2720246
5 200
2719821
5 000
2719821
4 200
2705237
2719820

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.