Ljuskrona i rokokostil

402445

LJUSKRONA, med olikslipade prismor, rokokostil, 1900-tal, för 6 ljus, elektrifierad, stomme i mässing, höjd 93 cm, diameter ca 60 cm;
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

Enstaka primor med nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Ljuskrona i rokokostil

Budhistorik (14 bud)
2720194
9 600
2720183
9 400
2713507
9 200
2720176
9 000
2713507
6 400

Slutpris SEK:
9 600
967 EUR, 1 098 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.