Ljuskrona i rokokostil

402441

LJUSKRONA, med olikslipade prismor, rokokostil, 1900-tal, för 6 ljus, elektrifierad, stomme i mässing, höjd 93 cm, diameter ca 60 cm;
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

Enstaka prismor saknas, nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Ljuskrona i rokokostil

Budhistorik (35 bud)
2720210
11 000
2720204
10 500
2720208
10 500
2720204
10 000
2720187
9 800

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.