Goya etsning och akvatint

402424

FRANCISCO DE GOYA (Spanien, 1746-1828), Proverbios pl. 7: La que mal marida nunca le falta que diga, etsning och akvatint, 24,5x35 cm, sent avdrag på "wove" papper med vattenstämplar: Krönt cirkel samt årtalet 1970
LITTERATUR: Harris 254

Goya etsning och akvatint
Budhistorik (7 bud)
2716298
2716291
550
2716288
500
2716280
450
2716279

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.