Ljuskrona gustaviansk stil

402378

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för åtta ljus, höjd ca 118, diameter ca 90 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

Enstaka nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 12

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (8 bud)
2719766
9 800
2719765
7 400
2719764
7 200
2718208
4 600
2715575
4 400

Slutpris SEK:
9 800
987 EUR, 1 121 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.