Famille rose

402110

TALLRIKAR, SKÅLAR, 8 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, varierande dekor, diameter 8-23 cm

Sprickor, nagg, skador

Orientaliskt, Porslin

Monter 29

Famille rose

Budhistorik (3 bud)

2713296
2712061
2708423

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.