Uppläggningsfat

402105

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 38 cm

Flertalet nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Uppläggningsfat

Budhistorik (11 bud)
2712519
900
2712310
850
2711283
2710221
750
2711282
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.