Druvsax tesil buketthållare silver

401713

KAFFESKEDAR, 12 st., snarlika, stämplade Olaus Andersson, Landskrona 1875-79, tesil, stämplad Olaus Andersson, Landskrona 1883, druvsax, kaktång, kniv, servettring samt buketthållare, total vikt ca 300 g

Skador och lagningar

Silver, Övriga silverföremål

Budhistorik (5 bud)
2723760
600
2723741
550
2711714
500
2718773
500
2711714

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.