Stenbord 1800-talets första hälft

401686

STENBORD, Skåne 1800-talets första hälft, skiva av kalksten, underrede i ek och furu, balusterformade och kannelerade ben, konturerad sarg med låda, fragmentarisk bemålning i engelskt rött, höjd ca 79, 210x 83 cm

Slitage, underrede med smärre skador och lagningar

Möbler, Matbord, Allmoge

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
2723797
64 000
2723795
62 000
2723794
60 000
2723792
56 000
2723790
50 000

Slutpris SEK:
64 000
6 445 EUR, 7 322 USD
Utropspris SEK:
70 000