Ljuskrona rokokostil

401546

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal, för 10 ljus, stomme i mässing behängd med olikslipade prismor, stavverk med rosetter, elektrifierad, höjd 125, diameter 85 cm

Enstaka nagg

Belysning, Ljuskronor

Rum 11

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (12 bud)
2727363
24 000
2721082
23 000
2727362
23 000
2721082
22 000
2713727
21 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.