Yrjö Edelmann, "Handväska" 2006.

401196

YRJÖ EDELMANN (1941-2016):"Alma", målning i form av handväska, signerad och daterad Y Edelmann 2006, olja på duk samt läderapplikationer 41x54 cm (med handtag h. 60 cm)

Målningen är specialgjord av konstnären till nuvarande ägare

Fashion, Temaauktion, Fashion, Konst, Konst

Nybrogatan 32, Stockholm

Yrjö Edelmann,

Budhistorik (40 bud)
2772181
64 000
2772167
62 000
2772162
60 000
2772162
56 000
2772085
54 000

Slutpris SEK:
64 000
6 445 EUR, 7 322 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.